• Telefon: +48 602 455 181
  • Email: darek.bucholski@gmail.com

Intensywne szkolenie z projektowania PV – możliwość zdobycia niezbędnej wiedzy i praktyki

Intensywne szkolenie z projektowania PV – możliwość zdobycia niezbędnej wiedzy i praktyki

Opublikowany w Szkolenia i otagowany jako , , , | Zostaw komentarz

Szkolenie z projektowania PV

Od dłuższego czasu jesteśmy świadkami rosnącej popularności rozwiązań fotowoltaicznych. Również w Polsce, liczne rozwiązania prawne przygotowane zarówno dla biznesu jak i indywidualnych użytkowników (program Prosument, tanie kredyty i dofinansowania inwestycji PV), tworzą klimat sprzyjający inwestowaniu w fotowoltaikę. Wzrost zainteresowania energią słoneczną oznacza również wzrost zapotrzebowania na fachowców specjalizujących się w projektowaniu i serwisowaniu instalacji solarnych.

Oczywiste się wydaje, że współczesnych projektów inżynieryjnych nie sporządza się już na deskach kreślarskich z użyciem suwaka logarytmicznego czy – w najlepszym wypadku – kalkulatora. Zatem niezbędnym narzędziem pracy osób świadczących tego typu usługi jest specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Przy czym mile widziane jest, aby program oprócz typowych funkcji związanych z inżynieryjną stroną projektu obsługiwał również inne zadania ściśle związane z całkowitym działaniem przyszłej instalacji PV.

Należy przez to rozumieć na przykład obliczenia związane z uzyskaniem efektu ekonomicznego czy choćby właściwy dobór komponentów instalacji. Ponadto program powinien być na tyle prosty w obsłudze, żeby na zapoznanie się z nim nie trzeba było tracić zbyt wiele czasu, którego – jak wiadomo – nigdy nie ma się w nadmiarze.

Z tego punktu widzenia projektowanie PV w odniesieniu do szkolenia Bluesol wydaje się interesującą propozycją dla osób z branży.
Nasza firma jest jednym z wiodących dostawców oprogramowania przeznaczonego do projektowania PV. Oferowany program stanowi kompleksowe rozwiązanie wspomagające wszystkie etapy pracy nad projektem instalacji PV – od oceny wydajności i opłacalności ekonomicznej aż po stworzenie dokumentacji.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na fachową wiedzę z zakresu obsługi programu i projektowania instalacji solarnych, oferujemy również jednodniowe szkolenie fotowoltaiczne, przekazujące przy tym informacje niezbędne do pełnego wykorzystania wszystkich funkcji oferowanego przez firmę programu.

Szkolenie PV adresowane jest do osób zawodowo związanych z branżą: inżynierów, instalatorów oraz innych specjalistów od systemów PV. Grupą docelową są również pracownicy naukowi instytutów i uczelni technicznych oraz doradcy do spraw energii. Dzięki uczestnictwu w szkoleniu z projektowania fotowoltaiki, osoby te będą miały szansę zarówno na zdobycie wiedzy na temat obsługi dedykowanego do tego celu oprogramowania, jak również na poznanie najlepszych praktyk związanych z projektowaniem PV w odniesieniu do szkolenia Bluesol oraz zaznajomienie się z najczęstszymi błędami popełnianymi przez projektantów.

W ramach oferowanego szkolenia PV uczestnicy poznają między innymi podstawowe zagadnienia związane projektowaniem i budową instalacji fotowoltaicznych, dowiedzą się jak od strony praktycznej wygląda podłączenie ich do sieci oraz jaki jest wpływ elektrowni słonecznych na istniejące sieci niskiego napięcia. Omówione zostaną również szczegółowe aspekty techniczne tworzenia instalacji, takie jak dobór paneli i inwerterów oraz obliczanie parametrów elektrycznych układu. Ponadto słuchacze poznają praktyczne uwarunkowania tworzenia i stosowania instalacji fotowoltaicznych w warunkach polskich oraz dowiedzą się, jak oszacować ich moc przy uwzględnieniu jej parametrów oraz warunków otoczenia, takich jak temperatura i stopień nasłonecznienia.

Obok niezbędnej wiedzy, uczestnicy zdobędą również praktykę. Szkolenie prowadzone jest przy użyciu programu Bluesol, a każdy uczestnik będzie pracował na 30-dniowej darmowej wersji programu zainstalowanej na własnym laptopie. W ramach praktycznej części szkolenia zaprezentowana zostanie ogólna charakterystyka oprogramowania oraz przedstawione zostaną główne etapy procesu projektowania instalacji. Szczegółowo zostaną również omówione poszczególne funkcje programu. Druga część szkolenia obejmuje również ćwiczenia praktyczne, które uczestnicy wykonywać będą samodzielnie. Z tego też powodu każdy słuchacz powinien mieć ze sobą własny komputer przenośny.

Po odbyciu szkolenia każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo. Uczestnikom zapewnione zostaną również niezbędne materiały szkoleniowe. W ramach szkolenia uczestnicy będą mieli także możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącym. Zajęcia trwają jeden dzień i odbywają się w godzinach od 8 do 18. W cenę kursu wliczone jest wyżywienie – przerwa na lunch oraz dwie przerwy na kawę. Dostępny jest też bezpłatny parking.

Najbliższe szkolenie odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Hotelu Boss przy ul. Żwanowieckiej w Warszawie w dniu 15 września 2016r. Cena uczestnictwa wynosi 650 zł netto od osoby.

UWAGA: Wniesienie opłaty uprawnia do zniżki na zakup oprogramowania Bluesol w wysokości ceny kursu, tylko jeżeli zapiszesz się na szkolenie odbywające się we wrześniu 2016.

Skorzystaj z tej wyjątkowej oferty i zapisz się na szkolenie. Liczba miejsc jest ograniczona!

Save

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *