• Telefon: +48 602 455 181
  • Email: darek.bucholski@gmail.com

Targi GreenPower 2015 w Poznaniu: zapraszamy na nasze stoisko

Opublikowany w Ciekawostki, Energia słoneczna, Energia wiatrowa i otagowany jako , | Zostaw komentarz

Targi Greenpower Poznań

Działania w kierunku upowszechniania Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) mają głęboki sens z punktu widzenia ochrony środowiska. Oglądany zimą z Gubałówki smog, jaki zalega nad Zakopanem, naszą „stolicą sportów zimowych”, to argument za tym, aby jak najszybciej zastępować tradycyjne, węglowe źródła energii energią przyjazną środowisku. Z pewnością energia słoneczna zalicza się do tej grupy.

Program Prosument

Również nasze władze doszły do tego wniosku uruchamiając w kwietniu dawno zapowiadany program Prosument. Dzięki dotacjom do instalacji wykorzystujących energię słoneczną czy wiatrową oraz możliwościom odsprzedaży nadwyżek wytworzonej energii do sieci ogólnej, powstał bodziec finansowy, który – miejmy nadzieję – przyczyni się do wzrostu liczby mikroelektrowni w Polsce.

Targi GreenPower

W rozwoju i popularyzacji tej ważnej dziedziny pomogą z pewnością również kolejne Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GreenPower, które odbędą się wkrótce w Poznaniu, w dniach 26-28 maja.

Poza normalnymi stoiskami wystawienniczymi, na których będą mogli prezentować swoje wyroby wystawcy z całego świata (w ubiegłym roku było ponad 200 firm), zwiedzających czeka wiele dodatkowych wydarzeń związanych z szeroko pojętą tematyką energii.

Dodatkowe wydarzenia

Już po raz trzeci odbędzie się Forum „Fotowoltaika dla każdego”, na którym referenci przedstawią najbardziej interesujące tematy w tej dziedzinie, zarówno te dotyczące technologicznej strony fotowoltaiki i najnowszych rozwiązań jak i strony prawnej czy finansowej zagadnienia.

Przedstawicieli gospodarstw agroturystycznych zainteresować może konferencja „Samowystarczalne energetycznie gospodarstwo agroturystyczne”, gdzie dowiedzą się, jak dzięki instalacjom fotowoltaicznym czy małym przydomowym wiatrakom mogą poprawić rentowność swojej działalności usługowej. Zarówno Forum, jak i konferencja współorganizowane są przez miesięcznik „Czysta Energia”.

Z kolei „Glob pełen energii” to miejsce, gdzie pod specjalną czaszą fachowcy będą przybliżać zwiedzającym różne odnawialne techniki grzewcze (pompy ciepła, fotowoltaika itp.) oraz związane z tym zagadnienia.

Będzie też salon innowacji, salon pojazdów elektrycznych i infrastruktury służącej do ładowania urządzeń przenośnych.

Nasza obecność na targach

Nie zabraknie również naszej obecności na targach. Projektantów instalacji fotowoltaicznych serdecznie zapraszamy na nasze stoisko, gdzie będą mogli zapoznać się bliżej z profesjonalnym oprogramowaniem BlueSol, do tworzenia projektów fotowoltaicznych, wspomagającym ich pracę. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska również osoby zainteresowane gotowymi rozwiązaniami w dziedzinie projektowania PV – będzie można zapoznać się z ofertą usług naszej firmy w tym zakresie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *