• Telefon: +48 602 455 181
  • Email: darek.bucholski@gmail.com

Projektowanie elektrowni słonecznej: najbliższe szkolenie

Opublikowany w Ciekawostki i otagowany jako , | Zostaw komentarz

Szkolenia Bluesol

Gdy nosisz się z zamiarem kupna paneli fotowoltaicznych, ale brak Ci doświadczenia w zaprojektowaniu najlepszego dla Twojej lokalizacji systemu fotowoltaicznego, to już nie musisz spędzać dni a często nawet tygodni na szukanie najwyższej klasy specjalisty który rozwiąże ten problem dla Ciebie.

W najbliższych dniach odbędą się dwa szkolenia pomagające Ci w zaprojektowaniu systemu fotowoltaicznego samodzielnie.

Jak to możliwe? Dzięki wysokiej jakości oprogramowaniu, które pomoże Ci w wykonaniu całego procesu projektowania elektrowni słonecznej, rozpoczynając od wstępnej oceny wydajności, na realizacji dokumentacji projektowej kończąc. Program jest łatwy w obsłudze, co pozwala na szybkie rozpoczęcie pracy i zarządzenie każdym szczegółem systemu fotowoltaicznego. BlueSol zbudowany jest na standardowym interfejsie Microsoft.

Wspomniane szkolenia będą miały miejsce w dniach 17-18 października, oraz 7-8 listopada 2014 roku, przy ulicy Wilczyńskiego 25e, lok. 25 w Olsztynie, oraz mają na celu przedstawienie programu BlueSol oraz opcji wymagających większej wiedzy, takich jak: modyfikacja konfiguracji na podstawie warunków geograficznych, klimatycznych, itp.

Zaczynając pracę nad własną elektrownią słoneczną, niezbędne jest wsparcie poprzez szkolenie uczące jak skutecznie korzystać z programu. Nowością jest, że teraz możesz wypróbować program BlueSol za darmo przez 30 dni.

Szkolenia są dwudniowe. Poznasz między innymi: podstawowe zagadnienia z zakresu projektowania PV, co ułatwi Ci poruszanie się w programie oraz lepsze zrozumienie tematu, znalezienie rozwiązań,
Poznasz podstawy planowania instalacji PV, różne kwestie pojawiające się podczas podłączania instalacji do sieci energetycznej
Aspekty projektowania instalacji na terenie Polski, i związany z lokalizacją wpływ temperatury , nasłonecznienia na projekt, jak obliczać parametry instalacyjne, parametry kabli po stronie Ac i DC, oraz wiele innych.

Projektowanie Elektrowni Słonecznej
Dwa dni szkolenia praktycznego skupiają się na odmiennych elementach:

Dzień pierwszy to przede wszystkim analiza podstawowych zagadnień systemów fotowoltaicznych, wstęp do ich projektowania, tu poznasz rozmieszczenie komponentów systemów fotowoltaicznych, wykonasz projekt konstrukcyjny i elektryczny.

Dzień drugi natomiast skupia się na szczegółowych zagadnieniach oprogramowania do tworzenia systemów fotowoltaicznych BlueSol. To dzień wypełniony zadaniami praktycznymi, gdzie zaprojektujesz instalacje PV z użyciem programu, wstępnie oszacujesz wielkość instalacji, zacienień itp.

Serdecznie zapraszamy na szkolenie wszystkie osoby zainteresowane instalacjami fotowoltaicznymi, specjalistów od systemów PV, doradców do spraw energii , studentów.
Kurs zakończony jest uzyskanie certyfikatu potwierdzającego uczestnictwo w szkoleniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *