• Telefon: +48 602 455 181
  • Email: darek.bucholski@gmail.com

Porównanie szkoleń pv na rynku polskim: cześć 1

Opublikowany w Energia słoneczna, Szkolenia i otagowany jako , | Zostaw komentarz

szkolenie pv

Fotowoltaika, to nazwa w Polsce jeszcze nie kojarzona z dużym sukcesem. Wciąż daleko nam do innych krajów Unii Europejskiej takich jak Niemcy, przodujących w produkcji energii elektrycznej na bazie światła słonecznego. Gdy przyjmowano nasz kraj do UE, ówczesne obostrzenia prawne i polityczne Polski spowolniły na jej terenie rozwój tej dziedziny nauki i techniki. Nie miało to miejsca u naszych południowych sąsiadów – Czechów, gdzie miał miejsce duży rozwój fotowoltaiki.

Technologia wciąż ewoluuje i aby zmienić obraz sytuacji w Polsce, potrzeba nie tylko zmian prawnych, ale również doskonałego wyszkolenia specjalistów zajmujących się tą dziedziną. To oni są i będą twarzą oraz siłą przyszłości fotowoltaiki, paneli fotowoltaicznych, energii pochodzącej od słońca, a nie ze źródeł kopalnych, przynoszących degradujące ekosystem zanieczyszczenia oraz wzrost produkcji dwutlenku węgla i metanu dostających się do atmosfery.

Szkolenia pv są ważnym elementem pozostawania na bieżąco w kwestii rozwoju wspomnianej technologii. Gdy chcesz poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, uzyskać niezbędne kwalifikacje, uprawnienia, zacznij współpracować z ekspertami.

Będąc profesjonalistą w branży architektonicznej, budowlanej, elektrycznej, instalatorem systemów PV, doradcą w kwestiach energii, pasjonatem fotowoltaiki, czy studentem, zwiększanie Twoich umiejętności w tym zakresie może się przyczynić do Twojego większego sukces profesjonalnego w przyszłości. To właśnie fotowoltaika zanotowała największe zwiększenie mocy w energetyce w Unii Europejskiej w latach 2012 oraz 2013.

Przyglądnijmy się bogatej ofercie szkoleń pv dostępnych w Polsce

Kursy pv, ze względu na rozległość tematu, są na ogół dwu-, trzy-dniowe. Aby wziąć w nich udział, wymagane jest posiadanie podstawowej wiedzy z zakresu fotowoltaiki, ponieważ drugi i trzeci dzień szkolenia to już zaawansowana edukacja i praktyka. Dodatkowo, w przypadku części szkoleń uczestnicy powinni mieć ze sobą własne komputery przenośne.

Ciekawe jest to, że w bogatej i różnorodnej ofercie szkoleń pv na polskim rynku, tylko kursy Bluesol (może się zdążyć, że znajda Państwo inną firmę dającą możliwość pracy na swoim autorskim oprogramowaniu, my takiej nie znaleźliśmy) oferują prace na swoim własnym programowaniu do projektowania instalacji fotowoltaicznych. Inne firmy korzystają z systemów dostępnych na rynku.

W kolejnym artykule scharakteryzujemy i porównamy szkolenia kilku głównych firm zajmujących się fotowoltaika na polskim rynku energetycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *