• Telefon: +48 602 455 181
  • Email: darek.bucholski@gmail.com

Największe targi energii odnawialnej w Europie i na świecie: kalendarz imprez

Opublikowany w Ciekawostki i otagowany jako , , | Zostaw komentarz

Targii Energii Odnawialnej w Polsce i na świecie

Branża energii odnawialnej jest od kilku lat w fazie dynamicznego rozwoju, związanego przede wszystkim z coraz większym społecznym i politycznym naciskiem na zwiększanie roli źródeł odnawialnych w produkcji energii. Regulacje prawne nastawione na wspieranie inwestycji związanych z energią odnawialną przyczyniły się do szybkiego wzrostu branży, w efekcie którego w Europie i na świecie organizowana jest coraz większa liczba imprez przeznaczonych dla przedstawicieli branży oraz osób zainteresowanych stosowaniem energii odnawialnej. Wiele takich imprez organizowanych jest również w Polsce. Są to zarówno osobne wydarzenia, jak i polskie edycje imprez międzynarodowych.

Targi Greenwpower w Poznaniu

Pod koniec maja w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się tegoroczna edycja targów Greenpower. Wzięło w nich udział ponad 200 polskich i europejskich firm związanych z branżą OZE. Dominowała reprezentacja przedsiębiorstw zajmujących się fotowoltaiką, choć wśród wystawców były również firmy zajmujące się biopaliwami, hydroenergią i energią wiatrową, jak również przedstawiciele środowisk naukowych i stowarzyszeń branżowych. Jednym z wystawców była również nasza firma prezentująca oprogramowanie do projektowania instalacji fotowoltaicznych Bluesol.pl

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii

W dniach 15-19 czerwca 2015 odbył się Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii, organizowany pod patronatem Komisji Europejskiej. W związku z tym wydarzeniem, w całej Europie miał miejsce szereg imprez towarzyszących. Polski Tydzień Zrównoważonej Energii, organizowany w tym roku po raz trzeci, odbył się między 8 a 12 czerwca na krakowskiej AGH.

Targi Energii Odnawialnej Renexpo

Jedną z największych imprez odbywających się na terenie polski jest polska edycja międzynarodowych targów energii odnawialnej Renexpo, organizowanych również w Austrii, Rumunii, na Węgrzech oraz w państwach bałkańskich. Tegoroczna polska edycja imprezy odbędzie się w dniach 22-24 września w hali Centrum Expo XXI. Renexpo jest jednym z największych wydarzeń w polskiej branży energii odnawialnej. W ubiegłym roku w targach wzięło udział 101 wystawców, z czego 30% stanowiły firmy zagraniczne, a odwiedziło je prawie 4000 osób.

W ramach Renexpo organizowany jest szereg konferencji związanych z tematyką targów. Prelegentami są zarówno przedstawiciele firm działających w branży OZE, jak również samorządowcy czy przedstawiciele świata nauki. Tegoroczna edycja obejmować będzie trzynaście różnych wydarzeń.
Będzie to między innymi piąta edycja konferencji Fotowoltaika w Polsce, na której poruszone zostaną bieżące aspekty funkcjonowania rynku PV w Europie i na świecie.

Tematyka tegorocznych prelekcji dotyczyć będzie między innymi polityki UE w kwestii odnawialnych źródeł energii oraz perspektyw rozwoju polskiej branży fotowoltaicznej w ciągu najbliższych pięciu lat. Druga sesja poświęcona będzie możliwościom wspierania rozwoju fotowoltaiki w Polsce, mowa będzie między innymi o sposobach finansowania inwestycji w fotowoltaikę ze środków unijnych. Na zakończenie konferencji odbędzie się również dyskusja panelowa na temat perspektyw rozwoju fotowoltaiki w Polsce.

W kolejnym dniu odbędzie się również pierwszy Kongres Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej Polska PV. Tematyka związana będzie przede wszystkim prawnym uwarunkowaniom działalności branży oraz metodom finansowania inwestycji w fotowoltaikę. Oprócz konferencji związanych z fotowoltaiką, odbędą się również konferencje poświęcone innym formom energii odnawialnej: biopaliwom i hydroenergetyce.

Solar Power International Kalifornia

Jeśli chodzi o imprezy branżowe odbywające się poza Polską, to jedną z największych tego typu imprez na świecie są organizowane w Kalifornii Solar Power International. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 15 – 17 września. W targach bierze udział ponad 600 wiodących producentów i dostawców usług działających w branży PV, jak również ponad 15.000 osób z nią związanych. Głównym punktem targów jest część wystawowa, na której prezentowane będą najnowsze technologie mające związek z tematem targów. Specjaliści z branży będą mogli wziąć udział w licznych konferencjach i prelekcjach prowadzonych przez naukowców oraz przedstawicieli firm zajmujących się energetyką słoneczną.

Targi Intersolar w Monachium oraz San Francisco

Inną dużą zagraniczną imprezą są targi Intersolar. Europejska edycja odbyła się w Monachium na początku czerwca, natomiast edycja amerykańska odbędzie się w San Francisco w połowie lipca. Do tej pory chęć udziału w targach zgłosiło prawie 500 wystawców z Europy, Azji i Ameryki. W programie przewidzianych jest kilkadziesiąt konferencji, związanych głównie z tematem fotowoltaiki oraz przechowywania energii. Wśród prelegentów znajdzie się między innymi współzałożyciel i dyrektor ds. technologicznych firmy Tesla Motors.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *