• Telefon: +48 602 455 181
  • Email: darek.bucholski@gmail.com

Najlepsze sklepy fotowoltaiczne w Polsce

Opublikowany w Ciekawostki i otagowany jako | Zostaw komentarz

Sklep fotowoltaiczny

 

Praktyczne zastosowanie fotowoltaiki, dziedziny nauki i techniki zajmującej się wytwarzaniem energii elektrycznej z promieniowania słonecznego, dopiero od niedawna zaczyna nabierać w Polsce większego znaczenia. Wprawdzie różne drobne urządzenia, działające w oparciu o baterie słoneczne takie jak kalkulatory, zegarki czy lampy ogrodowe, znalazły już nabywców wśród przeciętnych obywateli, jednak urządzenia o większej mocy zaczynają dopiero nabierać znaczenia w gospodarce.

Mogą to być systemy zasilania sygnalizacji świetlnych, parkomatów, stacji meteorologicznych, urządzeń dla rolnictwa czy samotnie stojących budynków prywatnych. Wraz z wejściem w życie ustawy o odnawialnych źródłach energii z pewnością coraz popularniejsze staną się farmy fotowoltaiczne.

Wszystko to jednak nie zmienia faktu, że w Polsce jest to dopiero raczkująca dziedzina gospodarki i handlu, a sklep fotowoltaiczny nie stoi na każdym rogu ulicy. Co więcej, nawet w Internecie, popularna strona porównująca ceny różnych towarów, czyli ceneo.pl po wpisaniu na przykład hasła panele fotowoltaiczne, nie zwraca zbyt wielu odpowiedzi.

Z tego względu, jeśli zechcemy skorzystać z usług dobrego sklepu fotowoltaicznego, to powinniśmy wstępnie zapoznać się z różnymi ofertami.

  1. Przykładowo, sklep http://ekotaniej.pl posiada w swej ofercie sporo różnych urządzeń wykorzystujących technologię fotowoltaiczną. Są wśród nich zarówno drobne gadżety typu, bezprzewodowe oświetlenie, ładowarki słoneczne telefonów i komputerów, zabawki zasilane bateriami słonecznymi (np. młyn wodny), jak i panele słoneczne o różnej mocy, wykonane w różnych technologiach.
  2. W sklepie http://suntrack.pl znajdziemy dość rozbudowany dział fotowoltaiki, nastawiony raczej na dostarczanie elementów potrzebnych do realizacji większych instalacji fotowoltaicznych niż na sprzedaż gadżetów.
  3. Dość interesująca jest oferta http://www.soltec.pl/ . Nie jest to wprawdzie typowy sklep fotowoltaiczny , lecz dystrybutor, projektant i serwisant instalacji solarnych na bazie komponentów pochodzących między innymi z tak znanych firm jak Steca Elektronik, First Solar, CelLine czy Victron Energy. Firma prowadzi też szkolenia w dziedzinie fotowoltaiki.
  4. Typowo na sprzedaż zestawów fotowoltaicznych oraz urządzeń potrzebnych do ich montażu nastawiony jest http://sklep.remor.pl/. Można w nim kupić oprócz paneli słonecznych pojedynczych lub w zestawach także carporty i hale solarne, falowniki, systemy mocowań oraz akcesoria.

 

W naszym sklepie internetowym kupisz między innymi profesjonalne oprogramowanie do projektowania elektrowni fotowoltaicznych, a także wypróbujesz za darmo takie oprogramowanie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *