• Telefon: +48 602 455 181
  • Email: darek.bucholski@gmail.com

Międzynarodowe Targi Greenpower w Poznaniu: dlaczego warto je odwiedzić

Opublikowany w Budowa elektrowni fotowoltaicznej, Energia słoneczna i otagowany jako | Zostaw komentarz

Greenpower Poznań

Już wkrótce, bo w dniach 10-12 maja 2016 odbędzie się w Poznaniu kolejna już edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GreenPower. Jest to największa polska impreza branżowa związana z „zieloną” energią. Targi odbywają się w ramach Energy Future Week – cyklu wydarzeń poświęconych szeroko pojętej energetyce, zarówno tej tradycyjnej jak i opartej na źródłach odnawialnych (OZE). W ubiegłorocznej edycji targów wzięło ponad 200 firm z jedenastu krajów, a podobnej frekwencji spodziewać się można również w tym roku, szczególnie z uwagi na dynamiczny rozwój branży.

Zakres tematyczny

Zakres tematyczny targów obejmuje wszystkie rodzaje energii odnawialnej: od fotowoltaiki i energii wiatrowej po biopaliwa. Udział w imprezie powinny rozważyć zwłaszcza osoby zainteresowane energią słoneczną, gdyż to właśnie jej poświęcony będzie w całości jeden z dwóch zaplanowanych na ten rok paneli tematycznych. Mowa tu o czwartej edycji forum Fotowoltaika Dla Każdego. Obok problematyki związanej bezpośrednio z wytwarzaniem energii z wykorzystaniem poszczególnych rodzajów źródeł odnawialnych, na targach omawiane i prezentowane będą również rozwiązania informatyczne przeznaczone dla branży OZE oraz sposoby finansowania inwestycji w energię odnawialną. Na targach zaprezentują się również liczne instytucje branżowe, wydawnictwa oraz firmy zajmujące się doradztwem oraz pośrednictwem w zdobywaniu finansowania.

Uczestnicy targów

Impreza przeznaczona jest zarówno dla osób zawodowo związanych z branżą OZE, jak i osób zwyczajnie zainteresowanych tym tematem. Poza nimi w targach biorą udział również przedstawiciele samorządów oraz innych branż, w szczególności branży turystycznej i hotelarskiej. Oprócz wyżej wymienionych, na targach spotkać będzie można również przedstawicieli firm związanych z energetyką tradycyjną. Bez wątpienia to właśnie specjaliści będą mieli najwięcej powodów, by wziąć udział w targach. Dla firm z branży OZE są one bowiem nieocenioną okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, wymiany doświadczeń, czy zapoznania się z nowymi rozwiązaniami technologicznymi i trendami.

Tak jak w latach poprzednich, targi odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ul. Głogowskiej. Główna ekspozycja będzie się mieścić w pawilonie 7 (wejście od ul. Śniadeckich). Bilet wstępu na targi kosztuje 100 złotych, osoby związane zawodowo z branżą mogą jednak liczyć na zniżki lub nawet całkowicie darmowy wstęp. Aby skorzystać z oferty przeznaczonej dla przedstawicieli branży, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy udostępniany na stronie producenta targów. Na darmowy wstęp po wcześniejszej rejestracji mogą również liczyć zorganizowane grupy uczniów i studentów.

Szczególne wydarzenia

W ramach tegorocznych targów odbędą się również dwa duże panele poświęcone energii odnawialnej. W dniu 10 maja będzie można wziąć udział w czwartej edycji wspomnianego już forum Fotowoltaika dla Każdego, natomiast dzień później odbędzie się panel pt. Samowystarczalne Gospodarstwo Rolne. Zakres tematyczny forum poświęconego fotowoltaice obejmie zarówno kwestie techniczne i finansowe związane z projektowaniem i eksploatacją systemów PV, jak również kwestię bieżących uwarunkowań prawnych oraz perspektyw branży. Poruszony zostanie również temat dopłat do projektów PV oraz ich finansowania ze środków Banku Ochrony Środowiska. Na sam koniec zaplanowano również półgodzinny panel z udziałem ekspertów.

  • Jak wynika z tego dość pobieżnie przedstawionego programu, oferta targowa zapowiada się wielce interesująco. Powodów, dlaczego warto wybrać się na targi GreenPower można wymieniać wiele. Najważniejsze z nich, to choćby takie:
  • Laicy w tej tematyce mogą poszerzyć swą wiedzę i być może później wykorzystać w życiu codziennym różne urządzenia napędzane np. energią słoneczną (począwszy od elektroniki użytkowej, aż po „zaopatrzenie” domu w prąd). Być może zainspiruje ich ta wiedza do zdobycia kwalifikacji zawodowych związanych z OZE.
  • Fachowcy poszerzą swą wiedzę, wymienią doświadczenia i nawiążą kontakty, pozyskując być może nowych klientów czy dostawców, którzy przyczynią się do rozwinięcia ich biznesu.
  • Projektanci PV mogą kupić o 20% taniej aplikację Bluesol i uzyskać fachową poradę na jej temat.
  • Przy okazji, już po zakończeniu targów, można oczywiście zwiedzić piękne miasto Poznań.

Więcej szczegółów dotyczących całej imprezy można oczywiście znaleźć na stronie internetowej http://greenpower.mtp.pl/pl/

Specjalna oferta

Po raz kolejny w targach weźmie również udział nasza firma SQS Solar Systems będąca oficjalnym polskim dystrybutorem oprogramowania BlueSol, które służy do projektowania instalacji fotowoltaicznych. Z ofertą naszej firmy będzie można się zapoznać przy stoisku numer 13, pawilon 7. Będziemy prezentować program Bluesol oraz nasze usługi w zakresie projektowania PV.

Przygotowaliśmy również specjalną ofertę dla osób odwiedzających targi. W okresie trwania targów sprzedaż oprogramowania BlueSol Design będzie z 20 % rabatem. Goście będą więc mieli nie tylko możliwość zakupu oprogramowania po bardzo atrakcyjnej cenie, ale będą również mogli porozmawiać bezpośrednio z przedstawicielem naszej firmy, który będzie w stanie na miejscu odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości oraz pomóc w doborze odpowiedniej dla potrzeb klienta wersji programu.

Jeżeli chcesz otrzymać bezpłatne zaproszenie na targi skontaktuj się z nami!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *